

| Parameter | Value |
|---|---|
| Tolerance | 0.1 % |
| Height - Seated (Max) | 0.55 mm |
| Max Operating Temperature | 155 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Resistance | 10 kΩ |
| Power Rating | 200 mW |
| Composition(Kit Type) | Thick Film |
| Temperature Coefficient | 50 ppm/°C |
| Height | 450 µm |
| Packaging | Reel |
| Max Voltage Rating (DC) | 100 V |
| Number of Terminations | 2 |
| Schedule B | 8533210045 |
| RoHS | Compliant |
Stock: 2875
Distributors
pcbx
Unit Price$0.24366
Ext.Price$0.24366
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.24366 | $0.24366 |
| 10 | $0.09917 | $0.99170 |
| 50 | $0.08373 | $4.18650 |
| 100 | $0.07070 | $7.07000 |
| 500 | $0.06817 | $34.08500 |
| 1000 | $0.06574 | $65.74000 |
| 3000 | $0.06118 | $183.54000 |
| 5000 | $0.05694 | $284.70000 |
| 10000 | $0.05318 | $531.80000 |
